Hukuk Müşavirliği 2016 Yılı Meslek İçi Eğitim Programı

Sn. Bakan Yardımcımız Fatih ÇİFTÇİ’nin de katılımlarıyla Bakanlığımız hukuk müşavirleri ve avukatları, Antalya’da gerçekleştirilen Hukuk Müşavirliği Meslek İçi Eğitim Programı’nda bir araya geldi.

Bakanlığımız işlemlerinin aksatılmaması amacıyla iki grup halinde gerçekleştirilen programın ilk bölümü 8-11 Aralık 2016 tarihleri arasında, ikinci bölümü ise 11-13 Aralık 2016 tarihleri arasında yapıldı.

Programın açılış konuşmasını yapan Sn. I. Hukuk Müşaviri Suavi ÖNAL, Bakanlığımıza yapılan ilk avukat atamalarından bugüne kadarki gelişmelerden, davaların bilgisayar ortamında takibinde yeni bir süreç başlatan Hukuk Yönetim Sisteminin öneminden ve Hukuk Grup Başkanlıklarımıza yapılan çalışma ziyaretlerinden elde edilen sonuçlardan bahsetti. Hukuk müşavirlerimizin, avukatlarımızın ve diğer büro personelinin özverili çalışmalarından dolayı teşekkür ederek, sorumluluk sahibi kişilerle birlikte çalışmaktan gurur duyduğunu kaydetti.

Programda konuşan Sn. Bakan Yardımcımız Fatih ÇİFTÇİ de, idarenin hukuka uygun işlem yapmasında Müşavirliğimizin önemli bir görev üstlendiğine, bu tür programların bilgi ve tecrübelerin paylaşımına olan katkısı nedeniyle periyodik olarak yapılmasının önemli olduğuna vurgu yaparak, bir meslektaş olarak her zaman hukukçu arkadaşların yanında olduğunu belirtti.

Programda,

- Hukuk Müşaviri Havva ABDULLAHZADE tarafından “Dava Takibi İç Denetim Raporu” başlıklı,
- Hukuk Müşaviri Gökçen AYGÜN tarafından “Resmi Yazışma Usulleri” başlıklı,
- Hukuk Müşaviri Durdu GÜNEŞ tarafından “Dava Takibi ve Vazgeçme Yetkileri” başlıklı,
- Hukuk Müşaviri Aslı ŞAHİN tarafından “Ticaret Birimlerine Genel Bir Bakış” başlıklı,
- Avukat Hayrettin MENTEŞ tarafından “Hukuk Yönetim Sistemi” başlıklı,
 
sunumlar yapılmış;

- Hukuk Muşaviri Seher Çiğdem ÇAMURDAN tarafından “Dava Takibinde Yaşanılan Sorunlar ve Çözüm Önerileri” başlıklı arama konferansı gerçekleştirilmiştir.