5 NİSAN AVUKATLAR GÜNÜ KUTLU OLSUN

 

Yargının üç kurucu unsurundan biri olan ve temel hak ve hürriyetlerin en önemlilerinden savunma hakkının temsilcileri olan Avukatlarımızın 5 Nisan Avukatlar Günü çeşitli etkinliklerle kutlandı.

Bu vesileyle, Sayın Bakanımız Bülent TÜFENKCİ “Adaletin savunucusu ve temsilcisi unvanıyla görevini icra eden tüm avukatlarımızın 5 Nisan Avukatlar Günü’nü kutluyorum” mesajıyla Bakanlığımız avukatlarının 5 Nisan Avukatlar Gününü kutladı.

Sayın Bakan Yardımcımız Fatih ÇİFTÇİ de Bakanlığımız Hukuk Müşavirleri ve Avukatlarını makamında kabul ederek, Avukatların Bakanlığımızdaki varlığının önemine değindi ve meslektaşlarımızın 5 Nisan Avukatlar Gününü kutladı.

Bakanlığımız merkez teşkilatında görevli avukatlarca makamında ziyaret edilen I. Hukuk Müşavirimiz Suavi ÖNAL’a çiçek takdim edildi.

Bakanlığımız Hukuk Müşavirliği ile Orta Anadolu Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürlüğünde görev yapan avukatlarımızın katılımlarıyla düzenlenen öğle yemeğinde I. Hukuk Müşavirimiz tüm avukatlarımızın 5 Nisan Avukatlar Gününü kutladı.

Bakanlığımız merkez teşkilatı, 18 Hukuk Grup Başkanlığı ve 19 Hukuk Bürosu bünyesinde görev yapan, Bakanlığımızın ve dolayısıyla Devletimizin hak ve menfaatini korumak için özverili bir şekilde çalışan tüm avukatlarımızın 5 Nisan Avukatlar Günü kutlu olsun.